Czy masz już w domu własny prąd?

Program Mój Prąd 6.0 już w 2024

Poznaj darmowe wyceny od specjalistów już dziś

Darmowa wycena od wykonawców

Dlaczego warto?

Instalacja paneli fotowoltaicznych pozwala na produkcję własnej, nieodnawialnej energii elektrycznej z wykorzystaniem naturalnego źródła energii, jakim jest słońce. Dzięki temu można ograniczać emisję szkodliwych substancji do atmosfery i przyczyniać się do ochrony środowiska. Ponadto, własna produkcja energii elektrycznej pozwala na oszczędzanie na rachunkach za energię, co jest korzystne dla domowego budżetu.

Oszczędność na rachunkach za prąd

Instalacja fotowoltaiczna pozwala na produkcję własnej, tańszej energii elektrycznej.

Niezależność energetyczna

Fotowoltaika i magazyn energii umożliwia przechowywanie nadwyżek energii i jej wykorzystanie w momencie, gdy jest ona potrzebna.

Ekologiczne rozwiązanie

Fotowoltaika i magazyn energii umożliwia przechowywanie nadwyżek energii i jej wykorzystanie w momencie, gdy jest ona potrzebna.

Wzrost wartości nieruchomości

Instalacja fotowoltaiczna i magazyn energii mogą podnieść wartość nieruchomości.

Możliwość uzyskania dofinansowania

Program Mój Prąd 6.0 to bezzwrotna dotacja na: instalację fotowoltaiczną, magazyny energii, systemy HEMS/EMS, kolektory słoneczne oraz pompy ciepła.

Znajdź firmy z okolicy
Panele fotowoltaiczne

Poznaj oferty

Znajdź firmy, które policzą opłacalność fotowoltaiki i pompy ciepła w Twoim domu i przedstawią możliwie najkorzystniejsze oferty.

Mój Prąd 6.0 2024 - Instalacja paneli fotowoltaicznych

Bądź ekologiczny

Zadbaj o niezależność

Oszczędzaj pieniądze

Jak uzyskać dotację?

1

Wybór firmy instalacyjnej

Wybierz odpowiednią firmę i uzgodnij szczegóły instalacji fotowoltaicznej i opcjonalnego magazynu energii. Rozmowy zacznij od informacji, że chcesz skorzystać z dotacji Mój Prąd, aby firmy wiedziały jak Cię dalej pokierować i jaką ofertę przygotować.

Przeglądaj polecane firmy
2

Montaż fotowoltaiki

Montaż instalacji fotowoltaicznej i opcjonalnego magazynu energi oraz ciepła następuje zazwyczaj już w ciągu kilku-kilkunastu dni.

3

Wymiana liczników

Zgłoszenie do zakładu energetycznego i zmiana liczników: Po zakończeniu instalacji, zgłoś się do swojego zakładu energetycznego i zmień liczniki na takie, które będą odpowiednie dla systemu fotowoltaicznego i magazynu energii.

4

Wniosek o dofinansowanie

Wniosek do NFOŚiGW: Złóż wniosek do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w celu uzyskania dofinansowania "Mój Prąd". Zazwyczaj za to odpowiedzialne są specjaliści z firmy montującej fotowoltaikę, ale można to zrobić samodzielnie.

5

Oczekiwanie na przelew

Monitorowanie statusu wniosku i oczekiwanie na wypłatę: Regularnie sprawdzaj status wniosku i oczekuj na wypłatę środków na swoje konto.